Работа по Проект
по ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 46 на МС от 19.03.2020 г. за определяне на минимални диференцирани размери на паричните средства за физическа активност, физическо възпитание, спорт и спортно-туристическа дейност на деца и учащи в институции в системата на предучилищното и училищното образование и във висшите училища
Oбн., ДВ, бр. 26 от 22.03.2020 г., в сила от 22.03.2020 г. изм. и доп., бр. 18 от 2.03.2021 г., в сила от 2.03.2021 г.
Паричните средства за физическо възпитание и спорт в т. ч. учебно-тренировъчна дейност, спортно-състезателна дейност и материално-техническо осигуряване за децата в общинските и частните детски градини и в общинските и частните училища, включително тези в подготвителните групи – 3 /три/ лв. на дете за бюджетна година
Описание на проекта:
Проектът е насочен към повишаване на общата физическа подготовка и придобиване насоченост на заниманията със спортно - тренировъчен характер чрез организиране и провеждане на спортно – подготвителни игри в ежедневни режимни моменти , както и организиране на състезания по отделни видове спорт
ЦЕЛИ:
2.Възпитаване на нравствени качества и емоционално общуване в процеса на подготовката и участието в спортно – подготвителни игри и упражнения като компонент на спортни състезания и празници.
3.Формиране на положително отношение и потребност от разнообразна и системна двигателна дейност в детската градина.
4.Изработване на потребност от ежедневни занимания с физически упражнения, развиване на уменията на децата за самостоятелност и организираност
ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ:
НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА УЧИЛИЩНО МЛЯКО
Европейска схема за предлагане на мляко и млечни продукти за детските градини и училища, финансирани от бюджета на РБ/ДФ "Земеделие" и финансово подпомагане от ЕС.
Цели: Трайно увеличаване на делът на млечните продукти в храненето на децата във възрастта в която се формират хранителните им навици.
Резултати: Повишаване в дългосрочен план консумацията на мляко и млечни продукти сред децата.
Да се създадат и насърчат здравословни хранителни навици.
НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА УЧИЛИЩЕН ПЛОД
Европейска схема за предлагане на плодове в детските градини и училища, финансирано от бюджет на РБ/ДФ "Земеделие" с финансова подкрепа от ЕС.
Цел: Предлагане на плодове в детската градина с цел трайно увеличаване на делът на плодовете и зеленчуците в храненето на децата във възрастта когато се оформят хранителните им навици.
Резултат: Повишаване знанията на децата за ползата от плодовете и зеленчуците и развиване навиците им за здравословно хранене.